Mikulášský závod 10. 12. 2022

Zveřejňuji výsledky našeho Mikulášského závodu a malý komentář.

– Nejprve bych chtěl moc poděkovat všem rodičům kteří pomáhali při závodech, přinesli nějaké ceny pro závodnice nebo nějakou dobrotu do bufetu.  Velká účast na ranním chystání mě příjemně překvapila – i tak nám chystání zabralo cca 45 minut.. Přišli pomáhat i rodiče dětí které nezávodily. Stejně tak dvě maminky, které nechystávají na trénincích nářadí – jejich velké slečny chodí na trénink samy. Ale pravidelně nám zase pomáhají při závodech.

– Jedno malé, stručné vysvětlení.

Mnozí se mě ptají na různé informace k závodům a já si myslím, že by odpovědi mohli zajímat i další rodiče.

Domácí závody jsou trošku specifické. Sice se holky nemohou vymlouvat na jiné nářadí než jsou zvyknuté ale zase mají některé trošku nervozitu ukázat se před početnými rodinnými fanoušky, kteří na jiné závody nejezdí. Také na rozdíl od jiných závodů kde jsem s holkami byl u nářadí abych poradil, připomenul atd., musí závod zvládnou více méně samy. Trenérky rozhodují a já mám „lítání“ a řešení závodu aby proběhl bez problémů.

Snažíme se na závodech vést holky trošku k samostatnosti. Ta se jim snad bude hodit i mimo gymnastiku.

Na závodech se holkám samozřejmě věnujeme při rozcvičování, připomeneme na co dát pozor atd. ale při závodu, kdy trenérky rozhodují. Už musí holky závod zvládnout samy. Proto se může stát, že na závody nevezme na tréninku šikovnou holku ale závodech by to s ní mohl být třeba problém.

Za každých 8 závodnic musí být 1 rozhodčí. A protože v novém roce už může závodit i ročník 2017, tak se jistě přidají některé holky i přípravky. Pak může být na závodech tolik dětí, že budeme rozhodovat všichni – i já L Tak na to musí být holky také připravené.

– K závodu.

Z 135 přihlášených zbylo jen 99 závodnic. Prvním vítězem je nemoc L

1. kategorie – Janečková ukázala, že už umí a 10.místo z 25 je krásné. Motalová a Hrabalová měli po nemoci snad jen jeden trénink. Tobolíková svůj první závod.

2. kat. – Havlíčková Sára je konečně ve vyhlašované 6. Sestra Terka tentokrát ztrácí jen 0,20

3. kat. – Švecová těsně pod stupni vítězů – bramborová medaile L Má výslednou známku jako závodnice před ní ale podle dalších kriterií má horší kladinu. Právě o 0,10 za neuznaný 8 prvek /má známku D „jen 2,20/. Horáková se dotkla nohou země za srážku za celý bod a nepřesnosti – tentokrát 11. místo.

4. kat. nádherné 3. místo Lutonská. Smolka v šestce – 5.místo, Chytilová a Nebuchtová – hodně drobných nepřesností. Ty teprve zkušenosti sbírají Ale se závody začínají. Na jaře to bude určitě lepší.

5. kat. Tady to vezmu od konce. Matalové nevyšla kladina. Diblíková po vítězství v Karviné a Bystřici nechala taky vyhrát někoho jiného J Tou která vyhrála je naše Pinďáková. Má krásný zápis výsledků. Samé jedničky /čísla pod známkou/. Nejvyšší obtížnost na obou nářadích a následně také nejvyšší celková obtížnost a provedení. Ale na tréninku ji trošku nepotěším, až budeme se všemi probírat výsledky. Na kladině má za provedení 7,4 /z 10,00 bodů/ – to je nejlepší – super. Ale také srážka 2,6 bodu : 8 prvků = průměr cca 0,30 bodu /0,325/ na prvek L To bude přísnýma rozhodčími J Ale je tu vidět, že ty chybičky na které na tréninku trenéři holky upozorňujeme vidí také rozhodčí i u nejlepší závodnice L Chyby tam prostě jsou /jako u všech/ jen ty starší nebo „ukecanější“ se nás snaží na tréninku přesvědčit že to mají dobré. Nemají L To trošku nevýhoda gymnastiky proti jiným sportům – vše musí být dokonalé. Je ale samozřejmě výborné, že to občas vyjde i přes chybky na krásné 1, místo J

6. kat – byla bez nás – když je Horáčková marod

7. kat – souboj naší Holinkové a Havlíčkové Renaty při stejné výsledné známce byl vítězný pro Terku o kritérium lepší známku na kladině. Jen jí v pondělí budu muset říct, že nemusí jít cestou Horáčkové. Ta sbírala snad 6-7 šestých míst než byla v Bystřici na 3. místě. Terka byla na 4. místě v Rožnově a teď opět. Takže žádné sbírání 4 míst. Jsou i třetí, druhá a hlavně první místa J

8. kat . nemáme tak staré slečny

– jen připomínám v pondělí na závěr přijde Mikuláš. Některé jsou omluvené pro vystoupení v hudebce. Neuvidí sice čerta ale balíček předáme ve středu.

– také připomínám zrušený slibovaný tanec na středečním tréninku – plán na nový termín – leden/únor. Trénink bude normální, běžný trénink.

– Prosím o zaslání fotek nebo videa ze závodu. Především z vyhlašování nebo z nástupu dětí.

Děkuji Petr Bílek

Výsledky ke stažení